“Lāčkokos” sacenšas Grobiņas novada mednieki

 

19.maijā šautuvē “Lāčkoki” notika tradicionālās Grobiņas novada mednieku kolektīvu sacensības dažādās disciplīnās.

Sacensības pulcināja 38 medniekus no gandrīz visiem Grobiņas novadā esošajiem mednieku kolektīviem. Kopumā tādu ir 13. Šādas sacensības medniekiem notika jau piekto gadu un tās ir iekļautas Grobiņas Sporta centra pasākumu plānā.

Šogad sacensību programmā bija piecas disciplīnas – divas no tām tradicionālās un trīs papildus disciplīnas. Pirmā no tradicionālajām disciplīnām ir šaušana pa kustīgu mērķi jeb “skrienošu mežacūku”. 1. vietu tajā ieguva Kārlis Rudenko (MK Būvmeistars), 2. vietu - Edgars Treimanis (MK Baltija), bet 3.vietu - Juris Gusevs (MK Kings).

Otra tradicionālā disciplīna bija Compak sporting. Tajā 1. vietu ieguva Edgars Treimanis (MK Baltija), 2. vietu – Roberts Millers (MK Skujenieki), bet 3.vietu pēc spraigas pāršaudes- Atis Zūns (MK Bārtnieki-1).

Tālāk sekoja disciplīnas, kas ir radītas šautuvē. Pirmā no tām bija šaušana ar karabīni 100 metros pa stirnas mērķi. Tajā veiksmīgākais izrādījās un 1. vietu ieguva Armands Ķudis (MK Skujenieki), 2. vietu - Kārlis Rudenko (MK Būvmeistars), bet 3.vietu - Edgars Treimanis (MK Baltija).

Disciplīnā ar nosaukumu “Supermednieks” tās dalībniekiem no 30 metru attāluma ar maksimums desmit šāvieniem bija jātrāpa dažāda izmēra mērķiem. Par tiem kalpoja sportinga šķīvīši 12, 9 un 6 centimetru diametrā. 35 mednieku konkurencē godalgotās vietas savā starpā sadalīja Edgars Bodnieks (MK Bārtnieki-1), Ģirts Treimanis (MK Baltija) un Mārtiņš Marcevičins (MK Baltija).

“Vakara cuka” uz pīlēm - tā sauca pēdējo – sacensības noslēdzošo – disciplīnu, kurā atkal šaušana notika ar skrotīm pa sportinga šķīvīšiem, kas līdzīgi kā pīles lidoja dažādos virzienos un augstumos. 1. vietu ieguva Edgars Treimanis (MK Baltija), 2. vietu - Roberts Millers (MK Skujenieki) un 3.vietu - Artūrs Tīle (MK Kings).

Kopvērtējumā, vērtējot visās disciplīnās iegūto punktu skaitu, par labāko sacensību dalībnieku ar vislielāko savākto punktu skaitu atzīts Edgars Treimanis (MK Baltija), 2.vietas ieguvējs - Ģirts Treimanis (MK Baltija) un 3. vietā ierindojās Edgars Bodnieks (MK Bārtnieki-1).

Sporta centra pārstāvji, apbalvojot uzvarētājus, pasniedza diplomus un vērtīgas dāvanas. Savu dāvanu – labas kvalitātes tālskati - bija sarūpējusi arī biedrība “Latvijas Mednieku savienība”, kurā iestājušies gandrīz visi mūsu novada mednieku kolektīvi. Pie šīs balvas izlozes kārtībā tika Ģirts Treimanis.

Sacensībās piedalījās arī trīs senioru klases mednieki: Mārtiņš Marcevičins, Gunārs Tenisons un Aļģimants Šerens (visi no MK Baltija). Kopvērtējumā labākos rezultātus sasniedza un speciālo balvu saņēma Mārtiņš Marcevičins.

Pasākuma noslēgumā mednieki dalījās pagājušās sezonas iespaidos un pārrunāja pašiem aktuālus jautājumus un problēmas.

 

SACENSĪBU GALERIJA